Drukuj

baner trzy miasta na stroneZwracamy się do Was, drogie Matki, drodzy Ojcowie - Rodzice, którzy nosicie w sobie ból po stracie dziecka przez poronienie, aborcję, śmierć po urodzeniu. Jak ogromny jest to smutek, żal i ból wiecie tylko Wy. Jest on często skrywany przez lata w zakamarkach duszy. Jednak powraca, często po wielu latach z coraz większą siłą. Aby zacząć go leczyć, trzeba opłakać tę ogromną stratę, nadać dziecku imię, jeśli nie mieliście możliwości tego uczynić, prosić o wybaczenie, a przede wszystkim rozpocząć proces wybaczania sobie.
Jest na to czas i miejsce - Dzień Dziecka Utraconego.

 
Zapraszamy Was z całego serca, przyjdźcie, zaproście Wasze rodziny. Mówcie o tym wszystkim, bo tak naprawdę nie wiemy kto obok nas skrywa ten ból, a nieliczni wiedzą o Dniu Dziecka Utraconego. Może właśnie w ten sposób pomożecie wyjść komuś z depresji, smutku, przywrócić radość w sercu. Może w ten sposób pomożecie powrócić komuś na drogę prowadzącą do Boga.

 

Zapraszamy:

do Częstochowy - Sanktuarium św. Józefa

17:30 Różaniec w intencji rodziców po stracie
18:00 Eucharystia
18: 45 Prelekcja: "Non omnis moriar… Co warto ocalić?" -  s. Ewa – Joanna Jędrzejak Prezes Fundacji Ewangelium Vitae

Zakończymy adoracją, podczas której, każdy rodzic będzie mógł zapalić przy ołtarzu światełko pamięci symbolizujące jego utracone Dziecko.

 

do Radomska - Kościół św. Ojca Pio

 

17:00 Eucharystiapo niej Różaniec w intencji rodziców po stracie i ich dzieci oraz modlitwa przy pomniku Dziecka Utraconego

 

do Wielunia - Klasztor Sióstr Bernardynek

17:15Różaniec w intencji rodziców po stracie i ich dzieci
18:00 Eucharystia
18:45 Świadectwo rodziców po stracie dziecka i  adoracja

Patronat honorowy nad Dniem Dziecka Utraconego w  Archidiecezji Częstochowskiej objął Ks. Abp dr Wacław Depo
Bo "Nie ma stópki zbyt małej, by nie pozostawiła na tym świecie śladu"
 
Szczegóły na plakacie.