Drukuj

banner2

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Sympozjum pt.: Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności, które odbędzie się 21 października 2016 roku w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu (al. Niepodległości 16/18).

Podczas Sympozjum omówiona zostanie problematyka profilaktyki niepłodności oraz jej leczenia przyczynowego, w tym naprotechnologia. Tematyka sympozjum obejmuje wyłącznie medyczne aspekty rozpoznawania i leczenia niepłodności.

Do tej pory nie stosowano w Polsce, przynajmniej w sposób planowy, profilaktyki tego problemu, który może mieć przyczyny chorobowe lub cywilizacyjne możliwe do wyeliminowania, ale także takie, których nie można
przezwyciężyć.

W Polsce pracuje kilka tysięcy ginekologów, większość z nich leczy przyczynowo niepłodność klasycznymi metodami, tylko kilkudziesięciu licencjonowaną metodą NaPro. Kilkuset ginekologów stosuje in vitro jako postępowanie w przypadku niepłodności, ale nie jest to leczenie przyczynowe, a wręcz obejście tych przyczyn. Metoda ta w ostatnim czasie zdominowała jednak leczenie przyczynowe.

Naprotechnologia jest licencjonowaną metodą leczenia przyczynowego niepłodności, poprzez poddane dyscyplinie medycznej i organizacyjnej procedury rozpoznawania i leczenia. Ma ona niewątpliwe zalety, ale także pewne ograniczenia, do których należy miedzy innymi konieczność uzyskania (w USA) licencji do jej stosowania.

Komitet naukowy sympozjum tworzą najwyższej klasy specjaliści: prof. Bogdan Chazan, prof. Janusz Gadzinowski, prof. Tomasz Ochędalski, prof. Jan Oleszczuk, prof. Tomasz Ochędalski, prof. Tadeusz Pietrucha, prof. Marek Ruchała. Gościem specjalnym będzie prof. Joseph B. Stanford, dyrektor Biura Oddziału Zdrowia Publicznego na Wydziale Rodziny i Medycyny Prewencyjnej (University of Utah School of Medicine, USA), którego zainteresowania badawcze obejmują epidemiologię, naturalną technologię prokreacji (zwłaszcza w przypadku niepłodności lub poronienia), medycynę odtwórczą, naturalne planowanie rodziny, zdrowie kobiet oraz okołokoncepcyjne i prenatalne pochodzenie zdrowia i choroby. Autor 48 prac oryginalnych w czasopismach, 9 prac poglądowych oraz 4 rozdziałów w książkach.

Tutaj zamieszczamy program sympozjum

Szczegóły i rejestracja uczestników na stronie internetowej: www.sympozjum-nieplodnosc.pl