Zapraszamy do zapoznania się z opinią wykonaną na zlecenie Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, zgodnie z umową 1083/09/UM1, „NaProTechnology – skuteczność i możliwości jej wykorzystania w Polsce”, która została opracowana przez doktora Macieja Barczentewicza.
Szczegóły opinii
Źródło: www.leczenie-nieplodnosci.pl
Z prof. Thomasem W. Hilgersem rozmawia Tomasz P. Terlikowski
Gdy przeczytałem siódmy paragraf Humanae vitae od razu zrozumiałem, że Kościół nie może nauczać niczego innego, że on musi głosić to, co głosi. Bardzo mocno poruszył mnie też fragment, w którym Paweł VI otwarcie i wprost zaapelował do naukowców i lekarzy, by zajęli się poważnymi badaniami w tej sprawie. Miałem wrażenie, że papież mówi do mnie: „Ej, ty, Thomas, zajmij się tym”. I się zająłem. Nie wiedziałem wówczas, że powstanie NaProTechnology®, ale wiedziałem, że muszę odpowiedzieć na wezwanie papieża.
O tym czym jest naprotechnologia i dlaczego warto powiedzieć stanowcze „NIE!” sztucznej metodzie in vitro, opowiada dr Daria Mikuła - Wesołowska w rozmowie z Natalią Podosek dla portalu Fronda.pl.
Lekarze ukazują in vitro, jako ostatnią deskę ratunku, natomiast bardzo rzadko proponują skuteczniejszą, zgodną z bioetycznymi zasadami i tańszą metodę naprotechnologii. Podczas, gdy in vitro pociąga za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego zarówno dziecka, jak i matki, a nawet relacji małżeńskich, naprotechnologia oprócz usuwania skutków (niepłodności) leczy przyczyny.