dr Hilgers 2Pope Paul VI Institute for the Study of Human Reproduction
Wydział Studiów nad Rodziną UKSW

zapraszają na konferencję prasową z udziałem twórcy NaProTechnology®

 prof. Thomasa W. Hilgersa

12 września 2012 (środa) godz. 10.00
Wydział Studiów nad Rodziną UKSW w Łomiankach
ul.  Baczyńskiego 9, Sala Męczenników z Dachau

 

Twórca NaProTechnology®, alternatywnej dla in vitro metody pomocy niepłodnym małżeństwom, profesor Thomas W. Hilgers gości w Polsce. Jego wizyta jest związana z odbywającym się w dniach 8-15 września w Łomiankach pod Warszawą (Wydział Studiów nad Rodziną UKSW) szkoleniem, w którym uczestniczy ponad 100 specjalistów różnych dziedzin, w tym lekarze, położne, pielęgniarki i inni. Prof. Hilgers przeszkoli uczestników w zastosowaniu NaProTechnology® w praktyce klinicznej. Wiedza zdobyta podczas tego szkolenia stworzy szansę zaoferowania kompleksowego podejścia do tej metody rozrodu, która jest niezwykle skuteczna, bezpieczna i etyczna. „Polacy nie muszą bezkrytycznie przyjmować fałszywego scenariusza, który głosi, że jedynym wyjściem z sytuacji niepłodności jest zapłodnienie in vitro” – podkreśla amerykański ginekolog. „Badania naukowe oraz tysiące dzieci urodzonych na całym świecie dzięki NaProTechnology® świadczą o tym, że istnieje alternatywa dla sztucznego zapłodnienia”.

Profesor Hilgers zaznacza również, że w informacjach o zapłodnieniu in vitro pomija się to, że „praktyka zapłodnienia in vitro zastępuje naturalny akt miłości małżeńskiej aktem masturbacji mężczyzny oraz chirurgicznym pobraniem komórek jajowych od potencjalnej matki. Ludzkie życie – dziecko – jest sztucznie tworzone w szalce Petriego przez technika laboratoryjnego. Aby mogło urodzić się jedno dziecko z in vitro, pozostaje średnio ok. 5-15 żywych z potencjałem do rozwoju ludzkich embrionów, a to także potomstwo matki i ojca. Embriony – dzieci tych rodziców – są zamrażane, poddawane eksperymentom medycznym bądź niszczone. Zapłodnienie in vitro jest bezlitosnym procesem, ponieważ zakłada, że aby mogło urodzić się jedno życie, około 15 musi umrzeć”.

NaProTechnology® to nowa gałąź medycyny odnosząca się do zdrowia kobiety, rozwijana od 30 lat w Narodowym Centrum Zdrowia Kobiet w Instytucie Papieża Pawła VI w stanie Omaha, Nebraska (USA). Jej fundamentem są rzetelne badania naukowe i doświadczenie kliniczne. Celem NaProTechnology® jest zdiagnozowanie przyczyn niepłodności, a następnie przyczynowe leczenie. Dotychczasowe badania wyraźnie pokazują, że jest ona 1,5 – 3 razy bardziej skuteczna w leczeniu niepłodności niż technika sztucznego zapłodnienia, czyli in vitro.

NaProTechnology® identyfikuje i leczy także wiele innych schorzeń z zakresu układu rozrodczego, m.in. nawracające poronienia, zespół napięcia przedmiesiączkowego, bolesne miesiączki, torbiele jajników, zespół policystycznych jajników (PCO), depresję poporodową.

Pope Paul VI Institute & National Center for Women’s Health
Thomas W. Hilgers, MD, Director of Pope Paul VI Institute for Study of Human Reproduction
Senior Medical Consultant, Obstetrics, Gynecology, Reproductive Medicine and Surgery
Clinical Professor, Department of Obstetrics and Gynecology, Creighton University School of Medicine

Kontakt dla mediów: Elżbieta Marchlewska,
tel.: 881-232-405,
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa.
Organizatorzy zapewniają tłumacza.

IRPiGFundacja Instytut Rozwoju Położnictwa i Ginekologii
ul. gen. Romana Abrahama 18/23; 03 - 982 Warszawa

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

KRS: 0000418275        NIP: 1132857293        REGON: 146284719
PLN: 13 1500 1054 1210 5009 0154 0000
EUR: 05 1500 1054 1210 5009 0170 0000
flagaUANumer konta na pomoc Ukrainie PLN: 72 1090 1359 0000 0001 4983 9434

Copyright © FertilityCare Centers of Poland 2012. All rights reserved.